Мартин Минчев с едно полувреме при убедителна победа на Спарта

Мартин Минчев влезе като резерва за Спарта (Прага), а отборът му победи с 3:0 като гост Млада Болеслав. Българският национал се появи още на почивката, когато тимът на Павел Върба вече имаше аванс от два гола. С успеха Спарта събра 57 точки - седем по-малко от водача чешката Първа лига Виктория (Пилзен).

Първия гол вкара Томаш Чванчара в 15-ата минута след отлично центриране на Лукаш Хараслин. Десетина минути по-късно Борек Дочкал изпълни корнер, а защитникът Мартин Витик беше оставен напълно непокрит в наказателното поле и от няколко метра удвои. Точка на спора сложи Ладислав Крейчи II в добавеното време след асистенция на датчанина Каспер Хойер и удар с глава.

Шампионът Славия (Прага) спечели много трудно с 1:0 срещу Чешке Будейовице се доближи само на точка от Виктория. В другите неделни мачове Сигма (Оломоуц) надви с 1:0 Слован (Либерец), а Теплице отстъпи с 1:2 на Храдец Кралове.