Спарта би без Мартин Минчев

Спарта (Прага) обърна гостуващия Баник (Острава) с 2:1 и записа трета поредна победа в чешкото първенство. Мартин Минчев беше в групата за мача, но старши треньорът Павел Върба не го пусна в игра.

Баник изненадващо излезе напред в 8-ата минута с попадение на Ярослав Свозил с глава след центриране на Иржи Флайшман. Спарта обаче реагира мигновено и в 16-ата минута изравни благодарение на Адам Хложек. В края на полувремето Борек Дочкал изпълни корнер, а Томаш Визнер скочи най-високо в наказателното поле и прати топката в мрежата.

С актив от 60 точки Спарта е на трето място в класирането. Води Виктория (Пилзен) с 64 точки, пред Славия (Прага) с 63, като и двата отбора имат мач по-малко. Баник (Острава) е на пето място с 47 точки.

До края на сезона отборът на Мартин Минчев ще гостува на Теплице и Сигма (Оломоуц), а единственото домакинство ще е срещу Словачко.