Атлетико отново се препъна срещу аутсайдер

За пореден път през сезона Атлетико Мадрид не можа да победи съперник от дъното на таблицата в Ла Лига. Домакинството на Гранада изглеждаше като отличен шанс отборът да се бетонира в топ 4, но вместо това "дюшекчиите" стигнаха само до нулево равенство на своя "Уанда Метрополитано". Шампионите изиграха слабо първо полувреме, а през второто пропуснаха няколко чисти положения и изпуснаха ценни точки. Най-близо до гола беше резервата Матеус Куня в 89-ата минута, но неговият удар срещна гредата.

Атлетико временно излезе на втора позиция с актив от 61 точки, но има два мача повече от Барселона, а освен каталунците само на точка зад тима на Диего Симеоне е и Севиля. Гранада все още е в зоната на изпадащите, но показа прогрес, след като в предишните два кръга допусна общо 8 гола.

През уикенда Атлетико се пребори за много ценни три точки срещу Еспаньол. Победата над "папагалчетата" беше постигната с 10 човека и гол от дузпа на Яник Ферейра-Караско дълбоко в добавеното време. Днес Диего Симеоне очаквано предприе няколко промени в стартовите 11. В средата на терена до Коке и Родриго де Паул се появи младокът Хавиер Серано, а в предни позиции стартираха Антоан Гризман и Анхел Корея. Марио Ермосо партнираше на Рейнилдо Мандава и Стефан Савич в защита.

Гранада се смъкна в зоната на изпадащите след две поредни загуби от Севиля (2:4) и Леванте (1:4). Особено болезнено беше поражението срещу тима от Валенсия, който също е в дъното на класирането. Лошите резултати доведоха до нова треньорска смяна и начело на отбора застана бившият защитник на Реал Мадрид Айтор Каранка. Той заложи на един нападател в лицето на Луис Суарес, а зад колумбиеца действаха Антонио Пуертас, Алекс Коядо и Дарвин Мачис.

Атлетико притисна гостите в началните минути, когато най-активен беше Ферейра-Караско. Пробивите на белгиеца всяваха смут в отбраната на Гранада, но липсваха точни удари към вратата. Корея хвърли много сили в пресиране на съперниковите защитници. След четвърт час игра аржентинецът можеше да изведе Гризман на голова позиция, но сбърка с паса.

Малко преди края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Гризман, но реферът Хесус Хил Мансано бе на друго мнение. Лошо впечатление направи нервността на Де Паул. Халфът на Атлетико постоянно спореше с играчи на Гранада, а освен това допускаше доста грешки при подаванията. Секунди преди почивката Маркос Йоренте получи възможност да шутира от границата на наказателното поле, но прати топката в аут.

Симеоне предприе две смени в началото на втората част, като извади Серано и Рейнилдо, а вместо тях се появиха Шиме Върсалко и Луис Суарес. В 49-ата минута Гризман отправи силен удар, преминал на сантиметри покрай дясната греда. Веднага след това и Корея беше близо до гола. Луис Суарес опита да прехвърли вратаря на Гранада, но ударът му бе твърде слаб.

Гранада не успяваше дори да контраатакува. В 61-ата минута Луис Максимиано се справи с коварен изстрел на Коке. Следващият ход на Симеоне бе да пусне Ренан Лоди вместо Корея. Малко след това Матеус Куня влезе вместо Гризман. Натискът на Атлетико се усилваше, но чистите положения пред вратата на Максимиано ги нямаше. Гостите не се свеняха да спират с нарушения атаките на мадридчани и тази тактика им носеше успех.

В 80-ата минута Ниегош Петрович едва не изненада Облак с шут извън наказателното поле. Гостите постоянно накъсваха играта, а Атлетико не намираше начин да стигне до гол. В 88-ата минута Савич се извиси след центриране от корнер и прати топката на сантиметри покрай гредата. Това беше и най-добрата ситуация за гол в полза на домакините до момента.

Секунди по-късно Куна нацели гредата след чудесен пробив на Ферейра-Караско. Самият белгиец можеше да се превърне в герой за тима си във втори пореден мач, но стреля над вратата. В добавеното време в игра влезе и Джулиано Симеоне. Синът на Чоло спечели нарушение в близост до пеналта, но Суарес стреля право в стената и пропиля последния шанс за Атлетико.

Снимки: Gettyimages