Леванте разби десетима от Гранада за важна победа

Леванте записа важна победа в битката си за оставане в Ла Лига. Отборът спечели с 4:1 като гост на прекия си конкурент Гранада в двубой от 32-ия кръг на испанския елит. Това е едва вторият шампионатен успех за “жабчетата” в тяхна визита през сезона.

Само първият гол в мача дойде преди почивката. В 17-ата минута капитанът на Леванте Хосе Луис Моралес се справи по чудесен начин с противниковия капитан Виктор Диас край аутлинията и пусна пас към Дани Гомес, който нямаше проблем да открие резултата. Ключовият момент в мача настъпи в 53-ата минута, когато гостите получиха правото да изпълнят дузпа, а заради нарушението си срещу Моралес, защитникът на Гранада Херман Санчес получи втори жълт и съответно червен картон. Самият Моралес стреля от бялата точка и удвои аванса на своя тим. В 77-ата минута опитният нападател затвърди отличния си мач, след като асистира и на непокрития Микаел Малса за третото попадение на “жабчетата”. Във втората минута на добавеното време Алекс Коядо реализира почетния гол за домакините с далечен шут по земя, а три минути по-късно Роберто Солдадо оформи крайния резултат, пращайки топката в мрежата на “червено-белите” за четвърти път в двубоя.

Така Леванте се отлепи от дъното на класирането и вече е 19-и, задминавайки Алавес само по голова разлика. Гранада остана на 16-ото място с 29 спечелени пункта, колкото има и 17-ият Майорка, като преднината спрямо днешния му съперник беше съкратена на четири точки.

Снимки: Imago