Поредна драма на мач на Атлетико Мадрид, но този път с хепиенд

Дни след драмата срещу Манчестър Сити в Шампионската лига тимът на Атлетико Мадрид изигра нов напрегнат двубой, който обаче спечели. Първенецът на Испания пребори Еспаньол с 2:1 на свой терен в среща 32-рия кръг на Ла Лига и се изравни с Барселона и Севиля. Победният гол падна от дузпа десет минути след изтичането на редовното време, като точен беше Яник Ферейра Караско. Първоначално арбитърът не видя нарушение, но ВАР му помогна да коригира решението си.

По това време Атлети бяха с човек по-малко след донякъде незаслужено изгонване на Жофри Кондогбия в 71-вата минута. Халфът беше отстранен с втори жълт картон, вдигнат му за игра с ръка пред наказателното поле. В случая обаче имаше рикошет и домакините бурно протестираха. На всичко отгоре от последвалия пряк свободен удар Еспаньол успя да изравни за 1:1 чрез Раул Де Томас (74’). Иначе Караско вкара и първия гол за столичани - в 52-рата.

Вратарят на Атлетико Ян Облак спаси три чисти положения, но пък носи вина за попадението на съперника.

Двубоят на “Уанда Метрополитано” се превърна в копие на първата среща между двата тима през сезона, когато играчите на Диего Симеоне отново се наложиха с 2:1 с късен победен гол, а и тогава точни бяха Де Томас и Караско.

Днес Чоло заложи на позабравеното за него 4-4-2, но през първата част домакините не впечатлиха с нищо. По тази причина наставникът направи три смени още на полувремето, като ключово се оказа влизането на Караско.

Белгиецът вкара за 1:0 само седем минути след появата си на терена. Голът дойде секунди след 100-процентов шанс за каталунците, при който Облак отрази удар на Сержи Дардер.

В 69-ата стражът на “рохибланкос” спря и Де Томас след нова добра намеса.

Дойде 71-вата минута, в която съдията маркира нарушение около дъгата пред наказателното поле на Атлетико, след като топката рикошира от тялото на Коке в ръката на Кондогбия. Последва втори жълт картон на африканеца и изгонването му. В случая обаче ВАР не беше ползван, защото това не го налага според правилата за употреба на технологията.

От въпросния пряк свободен удар Еспаньол изравни за 1:1.

Макар да бяха с човек по-малко, футболистите на Чоло бяха по-активни и в 95-ата Караско за малко да реализира, но ветеранът Диего Лопес отрази. Последва центриране от корнер и игра с ръка на Де Томас. ВАР влезе в действие и съдиите от стаичката сигнализираха на главния арбитър, който посочи бялата точка, след като сам изгледа повторение. Така Караско получи шанс да вкара за 2:1 и го направи, с което донесе победата на своя тим.