Майорка изплува над чертата

Майорка победи с 2:1 последния Алавес и поне временно се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига. Двата тима изиграха оспорван двубой, в който домакините поведоха с два гола до почивката, но през второто полувреме срещнаха доста трудности в това да удържат натиска на Алавес.

Тимът от Балеарските острови отчаяно се нуждаеше от трите точки, след като загуби осем от предишните си 9 мача и надви само шампиона Атлетико Мадрид. Гостите от Витория запазиха шансове в битката за оцеляване с успех срещу Райо Валекано преди няколко дни, но днес не можаха да измъкнат поне равенство на терена на пряк конкурент на дъното.

Резултата на "Визит Майорка" откри Абдон Пратс в 11-ата минута. Домакините изпълниха корнер, след който бранител на Алавес изчисти топката и я прати към аутлинията. Пръв до кълбото достигна десният бек Пабло Мафео и центрира към точката на дузпата, където Пратс бе заел позиция и с мощен удар направи безпомощен Фернандо Пачеко.

В самия край на полувремето домакините вкараха и втори гол. Даниел Родригес намери в наказателното поле Ведат Муричи и косовският национал се разписа с хубав диагонален изстрел. Това бе гол номер 3 в Ла Лига за тарана, който беше привлечен през зимата под наем от Лацио.

След почивката Майорка уверено контролираше срещата, но това се промени в 73-ата минута. Наглед безопасно центриране от десния фланг завари неподготвен Антонио Раийо, който с глава заби топката в собствената си врата. Гостите опитаха всичко, за да стигнат поне до точка, но не успяха и делят последното място в таблицата с Леванте.

В следващия кръг Майорка ще гостува на Барселона, а Алавес ще посрещне Виляреал.