Елче "потопи" Майорка и направи голяма крачка към спасението

Елче разби Майорка с 3:0 като домакин в среща от 32-ия кръг на ла Лига. Така валенсианци събраха 35 точки и са на 13-о място в класирането, като направиха огромна крачка към запазването на мястото си в испанския футболен елит. Тимът от Балеарските острови пък остава на 17-а позиция, само на точка над опасната зона.

Йохан Мохика изведе Елче напред в резултата в 42-рата минута. Той изстреля топката в долния ляв ъгъл на стража Серхио Рико с диагонален шут с левия крак. В 58-мата минута Педро Бигас с глава изпрати топката във вратата на Майорка, след като Серхио Рико “увисна” след центриране от фал. Асистенциите за първите два гола на домакините бяха дело на Фидел. Автогол на резервата Канг-Ин Лийв в 81-вата минута оформи крайния резултат и направи победата на Елче още по-изразителна.

Буквално в последните секунди на добавеното време нападателят на Майорка Ведат Муричи уцели напречната греда и гостите не съумяха да реализират почетно попадение.