Алавес надви забравилия какво е победа Райо Валекано

Алавес сложи край на серията си от 7 поредни мача без победа в Ла Лига. В мач от 32-ия кръг Алавес се наложи с 1:0 като домакин над Райо Валекано и събра 25 точки в класирането, в което заема предпоследното 19-о място. Райо Валекано пък вече в 13 последователни срещи в първенството няма победа, като последната такава бе тъкмо срещу Алавес - 2:0 на 18 декември. Клубът от мадридския квартал Вайекас е 14-и с 34 точки.

Автор на единственото попадение в мача бе Хосе Луис Мато - Хоселу. Той бе точен в 64-тата минута, а две минути преди края Иван Балиу от Райо получи червен картон.