Фиорентина се смили над Венеция, но все пак записа нова победа

Фиорентина се наложи над гостуващия Венеция с минималното 1:0 в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Това е трета поредна победа за “виолетовите”, които имат 11 домакински успеха в италианския елит през сезона.

Тимът от Флоренция, който доминираше през почти целия двубой, можеше да спечели по доста по-убедителен начин, но направи прекалено много пропуски пред противниковата врата. Все пак “Ла Виола” стигна до победно попадение в 30-ата минута, когато Лукас Торейра добута топката след разбъркване при изпълнение на пряк свободен удар. Преди това, в 18-ата минута, Жонатан Иконе нацели греда със свой шут. През втората част домакините леко намалиха темпото и не успяха да отбележат втори гол, а техният опонент почти нямаше възможности да се разпише. За съжаление, в 78-ата минута Гаетано Кастровили беше изнесен на носилка от терена, като има съмнения, че е скъсал кръстни връзки в лявото си коляно.

Така Фиорентина се изкачи на шестата позиция в класирането с актив от 56 точки, докато Венеция остава предпоследен с 22 пункта и е на шест от спасителното 17-о място, заето от Каляри.

Снимки: Gettyimages