Фиорентина отново си тръгна от Неапол с победа

Отборът на Фиорентина записа успех с 3:2 при визитата си на Наполи в зрелищен двубой от 32-ия кръг на Серия "А". Това е втора победа за “виолетовите” на “Диего Армандо Марадона” през този сезон, след като спечелиха срещу "партенопеите" с 5:2 след продължения за Купата на Италия. Така те са първият тим от 2014/15 насам, който печели два пъти като гост на неаполитанците в рамките на един и същ сезон.

В 14-ата минута Виктор Осимен се разписа, но попадението му не беше зачетено поради засада. В 29-ата минута Николас Гонсалес овладя топката на гърди и със своя удар откри резултата в полза на гостите. В 56-ата минута Дрис Мертенс влезе в игра и само две минути по-късно изравни с шут по земя след асистенция на Осимен. В 65-ата минута Жонатан Иконе последва неговия пример и върна преднината на Фиорентина, като беше точен само минута след появата си на терена. В 69-ата минута резервата Ървинг Лосано реши, че е възстановил равенството със своя гол, който обаче не беше признат заради засада. Вместо това в 72-ата минута Артур Кабрал преодоля Станислав Лоботка и с чудесен изстрел увеличи аванса на тима от Флоренция. До края на мача силите на неаполитанците стигнаха само за още едно попадение, дело на Осимен в 84-ата минута.

Така Наполи остана на третата позиция в класирането с 66 точки, колкото има и вторият Интер. Дистанцията на “партенопеите” спрямо лидера Милан все още е една точка, но “росонерите” ще играят с Торино тази вечер. Фиорентина пък се изкачи на седмото място с 53 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages