Венеция рухна в последните секунди и си усложни задачата

Тимът на Венеция регистрира шеста поредна загуба с Серия “А”, с което шансовете да изпадне стават по-големи. Този път тимът отстъпи с 1:2 на Удинезе като домакин, като победното попадение за съперника падна в четвъртата минута на добавеното време.

Отборът на Паоло Дзанети остава в зоната на изпадащите, но положението не е критично, защото и Каляри се представя много слабо, заради което разликата между двата отбора е само 3 точки при оставащи шест кръга. Освен това Венеция е с двубой в запас - срещу последния в таблицата Салернитана.

Удинезе водеше с 1:0 до 86-ата минута, когато Тома Анри изравни с мощен удар от близко разстояние. Преди това Жерард Деулофеу беше извел гостите напред от дузпа в 35-ата минута.

Веднага след изравняването съставът на Венеция се размина с попадение за 2:1. Това се случи в 88-ата минута, в която обаче и “малките зебри” имаха шанс при двама срещу двама.

Кулминацията настъпи в продължението, когато след корнер включилият се защитник Родриго Бекао засече с глава за 2:1.

Победата на Удинезе е само за престиж, защото отборът не играе за нищо.

Снимки: Gettyimages