Фрайбург се разправи с Бохум

Отборът на Фрайбург записа убедителен домакински успех с 3:0 над Бохум в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата

Още в 4-ата минута Лукас Кюблер откри резултата за домакините, възползвайки се от дълго подаване на Никлас Хьофлер. В 16-ата минута Роланд Шалай удвои тяхната преднина с шут по земя. В 53-ата минута той вкара втория си гол в срещата, като този път засече с глава центриране на Ву-Йонг Джeонг. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 68-ата минута Константинос Стафилидис си изкара директен червен картон за груб фал именно срещу Шалай.

Така Фрайбург остана на петото място в класирането, но събра 51 точки и се изравни с четвъртия РБ Лайпциг преди утрешния мач на “биковете” с третия Байер (Леверкузен), който е само с точка пред тях. Бохум пък продължава да бъде 12-и с 36 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages