Формално нарушение отмени дузпа в полза на Байер срещу Бохум

Байер (Леверзкузен) и Бохум завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима опитваха да се надиграват през първата част, но единственото положение дойде на сметката на домакините три минути преди края, когато Данило Данило Соареш стреля в горната греда на Лукас Храдецки.

Най-интересното положение в мача се случи в 64-ата минута, когато “аспирините” получиха възможност да изпълнят дузпа за нарушение срещу Паулиньо. Бразилецът пое топката и тръгна да навлиза на скорост в наказателното поле, където бе повален от бранител на Бохум. Муса Диаби застана зад топката и подхлъзвайки се я прати в мрежата, но видеоповторение показа, че той е докоснал топката с двата си крака, което е нарушение на правилата и дузпата бе заменена с непряк свободен удар в полза на домакините.

В следващите минути играчите на Херардо Сеоане вдигнаха оборотите и се задържаха в по-големи периоди около наказателното поле на гостите, но не успяха да създадат реални голови положения. Муса Диаби протестира бурно и две минути преди края на редовното време, когато искаше на сметката на неговия тим да бъде отсъдена втора дузпа, след като бранител го закачи в наказателното поле и не успя да играе с топката, но съдията категорично показа, че ще остави играта да продължи. С тази точка Байер (Леверкузен) продължава да заема третото място в класирането с 52 точки от 29 мача, а Бохум има 36 и е 12-и.

Снимки: Gettyimages