Фрайбург срази Айнтрахт като гост и продължава да мечтае за евротурнирите

Фрайбург надделя с 2:1 като гост над Айнтрахт (Франкфурт) в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за гостите бяха дело на Винченцо Грифо (27’) и Нилс Педерсен (69’), а за домакините точен бе Филип Костич (54’). Играчите на Оливер Гласнер не успя да се представи на достатъчно добро ниво и даваше видими признаци на умора след тежкия двубой с Барселона в четвъртък вечер.

Футболистите на “орлите” започнаха активно двубоя и по-голяма част от действията се развиваха около наказателното поле на гостите, а в първите двайсет минути с пропуски се отличиха Рафаел Боре и Йенс Хауге.

Фрайбург откри резултата в средата на първото полувреме след отлична бърза контраатака, която играчите на гостите размениха поредица от отлични подавания, за да достигне топката в крайна сметка до Винченцо Грифо, който я прати в мрежата за 1:0.

Айнтрахт възстанови равенството в 54-ата минута, когато странично хвърляне в средата на терена свари неподготвен тима на гостите, топката бе продължена с глава към Костич, той напредна и отбеляза за 1:1.

Футболистите на Кристиан Щрайх отново взеха преднина в 69-ата минута, когато след центриране от фал на Кристиан Гюнтер достигна до златния жокер Нилс Петерсен и той с глава направи 2:1 в полза на гостите. “Орлите” достигнаха до ново равенство пет минути преди края на двубоя, но появилият се като резерва Дайчи Камада се оказа в засада след преглед на ситуацията с ВАР.

В последните минути на мача противно на логиката гостите успяха да задържат топката за по-дълги периоди от време и не оставиха много възможности на своя противник за опасни атаки. С тези три точки Фрайбург продължава уверено на заема 5-ото място в класирането с 48 точки и да “държи курс” към евротурнирите за следващия сезон, а “орлите”, които разочароваха 51 хиляди фена по трибуните, е девети с 39 точки

Снимки: Gettyimages