На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Разгром в битка за оцеляване в Лига 1

Лориен се отдалечи от зоната на изпадащите в Лига 1 след гръмка победа с 6:2 над пряк конкурент на дъното в лицето на Сент Етиен. Съставът на Кристоф Пелисие отвърна по най-добрия начин на разгромната загуба с 1:5 от Пари Сен Жермен в предишния кръг, а още по-впечатляващото е, че Лориен изоставаше с 0:2, но след това вкара шест безответни гола във вратата на "зелените".

Гостите също бяха амбицирани да постигнат добър резултат след домакинското поражение с 2:4 от Марсилия. До 40-ата минута всичко се развиваше перфектно за тима на Паскал Дюпра. Първо Денис Буанга откри резултата с глава, а Арно Норден вкара втори гол след самостоятелен пробив и удр в близкия ъгъл.

Всичко хубаво за Сент Етиен свърши дотук, защото в края на полувремето Тереми Мофи намали от дузпа, а Ибрахима Коне засече центриране от левия фланг и се разписа за 2:2. Това сломи гостите, които направиха безобразни грешки след почивката и повечето от тях бяха наказани.

В 61-ата минута Енцо Льо Фе изскочи зад защитата и технично преодоля Пол Бернардониа, а в 65-ата Коне вкара втория си гол с удар под плонжа на стража на Сент Етиен. Последните минути донесоха още две попадения в мрежата на "зелените", дело на Мофи и Куентин Боасгар. От 68-ата минута гостите бяха с човек по-малко заради червен картон на Иван Нею.