Ден след снежната буря Марсилия отнесе Сент Етиен

Олимпик Марсилия се върна на втората позиция във френската Лига 1, след като постигна изразителна победа с 4:2 при гостуването си на Сент Етиен в срещата от 30-ия кръг.

Дербито от два от най-популярните клубове във Франция трябваше да се изиграе в събота, но бе отложено за днес заради обилен снеговалеж.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 9-ата минута чрез Денис Буанга, но точно преди почивката Димитри Пайе изравни от дузпа.

Гостите от Марсилия поведоха за пръв път след час игра, когато бранителят на Сент Етиен Тимоти Колоджейчак си вкара автогол. Малко след това сенегалецът Бамба Диенг направи резултата 3:1 с гол от дузпа, а Амин Арит реши всичко с четвърти гол за марсилци в 73-тата минута. Малко преди последния съдийски сигнал Люка Дуат оформи крайното 2:4.

Междувременно Монако записа втора поредна победа и трета в последните четири кръга след 2:1 при визитата си на опашкаря Метц.

Висам бен Йедер поведе монегаските с гол в първата минута на второто полувреме, но Метц изравни в 63-тата минута чрез Ибраим Амаду.  Победата на Монако донесе Мирон Боаду, който вкара в 72-рата минута след подаване на Чайо Енрике.