Звездното трио на ПСЖ включи на скорост

Отборът на Пари Сен Жермен изглежда е преодолял трудния период, в който се намираше напоследък, след като записа изразителна победа с 5:1 в домакинството си на Лориен от 30-ия кръг на Лига 1. Парижани включиха на скорост и разбиха своя съперник, а атомното трио Неймар (12 и 90), Килиан Мбапе (28 и 67) и Лионел Меси (73) отбеляза попаденията за домакините на "Парк де Пренс", като особено силен мач направи Мбапе, който освен с двата си гола, се отчете и с три асистенции. За гостите почетното попадение бе на сметката на Терем Мофи (56).

Домакините започнаха силно и още в 12-ата минута Мбапе технично изведе Неймар сам срещу вратаря, а бразилецът не сгреши за 1:0.

В 28-ата минута Мбапе получи топката пред наказателното поле, финтира защитник и с мощен удар по земя в близкия ъгъл удвои преднината на своя тим.

В началото на второто полувреме обаче домакините сами опитаха да си усложнят живота. Още в 48-ата минута те сгрешиха при изнасянето на топката и само късметът ги спаси от попадение на Енцо Льо Фе, който стреля на сантиметри от гредата.

В 56-ата минута се стигна до ново неразбирателство в отбрана, Ашраф Хакими върна неразетено към Маркиньос, който бе идпреварен от Мофи, който чукна топката покрай Донарума за 2:1.

Това обаче само мотивира парижани, които вдигнаха оборотите и пометоха своя съперник в оставащите минути. Първо в 67-ата Мбапе почти копира първия си гол в мача. Той бе изведен пред наказателното поле, излъга съперник и с удар по земя вкара в близкия ъгъл на вратата за 3:1.

След това в 73-ата минута Мбапе от аутлинията върна към Лионел Меси, който с помощта на напречната греда вкара за 4:1.

Крайното 5:1 оформи Неймар в 90-ата минута. Той получи извеждащ пас зад защитата от Мбапе и хладнокръвно вкара втория си гол в мача.

Така ПСЖ направи поредната си крачка към титлата, като води убедително в таблицата с 68 точки в актива си и преднина от 12 пред преследвача Марсилия. Лориен остава 16-и с 28 точки.