Имаше ли дузпа за Бенфика срещу Ливърпул? (видео)

Ливърпул постигна убедителна като числово изражение победа с 3:1 като гост срещу Бенфика в първа четвъртфинална среща от Шампионската лига, но през второто полувреме футболистите на Юрген Клоп показаха и някои колебания. Авторът на първото попадение Ибрахима Конате допусна нелепа грешка, която позволи на Дарвин Нунес от "орлите" да намали изоставането на тима си на 1:2 в началото на втората част, а по-късно домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа, която би могла да доведе до равенство 2:2. Отново Дарвин Нунес застраши вратата на Алисон, след което падна в наказателното поле.

22-годишният уругвайски нападател бе пазен в тази ситуация от Вирджил ван Дайк и опитният нидерландски защитник успя да го извади от равновесие, но дали го направи по позволен начин? На едно от телевизионните повторения се видя ясно как Ван Дайк прави нерегламентирано действие с ръката си, като я поставя на гърдите на съперника и препречва пътя на Нунес. Дискусионна ситуация, в която реферът Хесус Хил Мансано прецени, че това не е достатъчно за посочване на бялата точка. Контактът обаче бе налице и оставяме на вас да прецените сами дали решението на арбитъра бе правилно.