Сепси унищожи Академика в първия български сблъсък за деня в Румъния

Сепси разби с 6:0 Академика (Клинчени) в първия български сблъсък за деня в румънската Лига 1. Срещата бе от 3-ия кръг на плейофа за оставане в елита. За домакините цял мач записа защитникът Радослав Димитров, докато за гостите на терена бе Александър Цветков, който получи жълт картон. Владимир Гогов не бе в групата.

Петима различни играчи на Сепси се разписаха в мача, а към тях трябва да прибавим и един автогол. Лукасен откри шоуто в 10-ата минута, а Флорика си отбеляза автогол в 14-ата. Паун направи резултата класически в 45-ата минута, Аганович вкара четвъртия гол в 68-ата минута, а накрая се разписаха и Тудорие в 86-ата и Митреа в 90-ата минута на срещата.

С тази победа Сепси е на 3-ото място във втората десетка с 27 точки. Академика пък заема предпоследната 15-а позиция с 5 точки.

По-късно днес е вторият мач с българско участие между ЧФР Клуж и Арджеш.