ФКСБ се разправи с Академика (Клинчени) на Цветков и Гогов

ФКСБ записа очаквана победа с 3:0 в гостуването си на аутсайдера Академика (Клинчени) от 25-ия кръг на румънската Лига 1. В състава на домакините титуляри бяха българите Александър Цветков и Владимир Гогов. Първият записа пълни 90 минути, а вторият получи жълт картон и бе заменен в 60-ата минута.

В състава на гостите пък липсваше нападателят Клаудиу Кешерю, който влезе в конфликт с президента на клуба Джиджи Бекали, който лично нареди бившият голмайстор на Лудогорец да бъде изваден от групата за този двубой.

Иначе столичани стигнаха до успеха с попадения на Андрей Кордеа в 5-ата и Флорин Танасе в 19-ата и 49-ата минута.

Академика пък завърши срещата с човек по-малко на терена, след като в 88-ата минута Овидиу Стериан си изкара втори жълт и червен картон.