Владимир Гогов изгонен при поредна загуба на Академика

Отборът на Академика (Клинчени) продължава с лошите резултати в румънската Лига 1. Воденият от Йонуц Кирила тим загуби с 0:2 от Ботошани. Това бе пето поредно поражение за отбора и общо шести мач без успех.

И двамата българи в състава на гостите започнаха като титуляри. Александър Цветков прекара на терена пълни 90 минути, докато Владимир Гогов имаше сериозна вина за поражението на своя тим, след като бе изгонен от игра с червен картон в 53-ата минута за опасно влизане в краката на съперник.

Иначе Ботошани стигна до успеха с голове на Енрико Папа в 7-ата и Алин Шерони в 84-ата минута.

С този успех Ботошани излезе на 3-ото място във временното класиране с 44 точки. Академика остава на дъното на таблицата на 16-ата позиция с 11 точки.