Белоти прекъсна лошата серия на Торино

Торино нямаше победа в 8 поредни мача в Серия "А", преди да дойде визитата на аутсайдера Салернитана. "Биковете" се наложиха с 1:0 на "Ареки" и с актив от 38 точки стоят стабилно в средата на таблицата. Единственото попадение вкара Андреа Белоти в 18-ата минута от дузпа. Италианският национал първоначално пропусна от бялата точка, но изпълнението беше повторено заради навлизане на няколко футболисти в наказателното поле.

Домакините от Салерно завършиха двубоя в намален състав, след като Федерико Фасио получи червен картон в 85-ата минута. Отборът на Давиде Никола създаде немалко положения пред вратата на Етрит Бериша, но в крайна сметка загуби и оставането в елита изглежда все по-непостижина цел.

Салернитана можеше да поведе в 8-ата минута, когато Симоне Верди стреля от воле, но Бериша реагира и изби топката в гредата. Не след дълго Фасио повали Белоти в пеналта и Торино получи дузпа за първи път през сезона. Звездата на гостите не успя да преодолее Луиджи Сепе, но получи втори шанс, защото няколко играчи влязоха прибирзано в наказателното поле. Белоти стреля в същия ъгъл и откри резултата.

Фасио можеше бързо да изкупи вината си, но негов удар с глава мина на сантиметри от гредата. След това пък Белоти беше изпуснат от защитата на Салернитана и отправи изстрел по тревата, но Сепси спаси.

В началото на втораат част Бремер стреля с глава, а Сепе отби топката в краката на Сингбо, който я насочи в мрежата. Голът обаче беше отменен заради засада. В края над стадиона се изля проливен дъжд, а Фасио отново фаулира Белоти, което означаваше втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко.

Въпреки численото неравенство, Салернитана имаше възможност да се добере до точката, но в последните секунди атрактивен удар на Микаел профуча над напречната греда.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!