Ювентус не се затрудни с последния и се доближи на точка от Интер

Отборът на Ювентус записа безпроблемна победа с 2:0 при домакинството си на Салернитана от 30-ия кръг на Серия "А". Пауло Дибала (5’) и Душан Влахович (29’) отбелязаха попаденията за четвъртия пореден шампионатен успех на „бианконерите“.

Домакините поведоха още в 5-ата минута, когато триходова комбинация между Хуан Куадрадо, Влахович и Дибала доведе до гол на аржентинеца. В 13-ата минута той можеше отново да се разпише, след като беше изведен от Куадрадо сам срещу вратаря, но прехвърлящият му удар мина над вратата. В 22-ата минута Лука Пелегрини също пусна извеждащ пас към Дибала, който подаде топката на непокрития Влахович, но сърбинът се засуети и ударът му беше избит от Луиджи Сепе. Секунди по-късно вратарят отново трябваше да се намеси, след изстрел на Дибала

В 29-ата минута Матия Де Шилио центрира към Влахович, който с глава удвои преднината на своя тим. В 36-ата минута Адриен Рабио реши да стреля отдалече, но го направи неточно. В 39-ата минута Бонацоли също отправи далечен удар, който мина покрай вратата. Веднага след това Пелегрини получи жълт картон за симулация и така ще пропусне дербито с Интер в следващия кръг.

В 50-ата минута Иван Радованович опита изстрел, който се оказа далеч от целта. В 54-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на резервата Даниеле Ругани, но получиха само корнер, тъй като преди това защитникът изчисти топката с крак. В 63-ата минута Матайс де Лихт стреля с глава след корнер, но Сепе успя да се справи с удара му. Четири минути по-късно Войчех Шчесни също трябваше да се намеси при корнер, спасявайки шут на Симоне Верди

В 71-ата минута Сепе успя да избие удар на Влахович. Малко след това Бонацоли отправи страхотно воле, което обаче беше отразено от Шчесни. В 88-ата минута Пелегрини пробва удар, който беше твърде слаб и Сепе улови топката. Малко след това рикоширал шут на резервата Едерсон завърши в ръцете на Шчесни. В добавеното време Фабио Мирети замени Куадрадо и записа шампионатния си дебют с екипа на домакините, което беше и последното по-интересно събитие в мача.

Така четвъртият в класирането Ювентус събра 59 точки и е само на една от третия Интер преди сблъсъка помежду им в следващия кръг. Салернитана остана на дъното с едва 16 спечелени пункта.

ЮВЕНТУС - САЛЕРНИТАНА 2:0

1:0 Дибала (5')

2:0 Влахович (29')

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Киелини, Де Лихт, Пелегрини, Артур, Данило, Куадрадо, Рабио, Влахович, Дибала

Салернитана: Сепе, Мадзоки, Гьомбер, Фасио, Руджери, Радованович, Кулибали, Зортеа, Бонацоли, Пероти, Джурич