Уфа измъкна безценна победа в Самара

Уфа сложи край на серията си от 9 мача без победа в руското първенство. След равенствата срещу Нижний Новгород (0:0) и Краснодар (1:1), тимът на Алексей Стукалов спечели изключително важни три точки при визитата си на Криля Советов. Уфа се наложи с 2:1 в Самара и вече не е на последно място в класирането, изпреварвайки Химки и Урал.

Двубоят започна чудесно за гостите и те излязоха напред в 12-ата минута, когато атака с участието на бившите футболисти на Криля Советов Дмитрий Кабутов и Олег Иванов завърши с гол на Юрий Журавльов. През второто полувреме домакините притиснаха съперника и успяха да изравнят в 68-ата минута. Точен беше бразилецът Фернандо Костанза.

Изглеждаше, че Уфа ще брани с всички сили равенството, но вместо това тимът стигна до победата. Това се случи в 87-ата минута с гол на Хамид Агаларов след центриране на Данила Емелянов. За Агаларов това беше 15-о попадение през сезон и той е начело в листата на стрелците. Поражението остави Криля Советов на 8-о място с 32 точки.