Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Локо (Москва) удари Спартак с най-младия състав в историята си

Локомотив (Москва) спечели дербито със Спартак (Москва) от 23-ия кръг на РПЛ. “Железничарите” триумфираха с 1:0, като единственото попадение вкара Уилсон Исидор в 85-ата минута. Младият французин се разписа в четвърти пореден мач, след като беше привлечен от Монако

Временният наставник на Локомотив Дмитрий Лосков пусна най-младия състав на тима в цялата му история в елитната дивизия на руския футбол. Средната възраст на титулярната единайсеторка на домакините беше 22,6 години.

Двубоят се игра при постоянен снеговалеж. И двата отбора пропуснаха по няколко възможности да поведат. Така се стигна до 85-ата минута, когато Исидор технично завъртя топката в далечния ъгъл и донесе победата на “червено-зелените”.

От Спартак имаха големи претенции към рефера Сергей Карасьов и веднага след мача внесоха жалба срещу съдийството му.

“Не мисля, че са ни надиграли тактически. Не успяхме да вкараме гол, но не смятам, че Локомотив е имал повече положения. Напрежението е част от работата ми. Важното е, че отборът има собствена физионония и скоро резултатите ще дойдат”, заяви след поражението наставникът на Спартак Паоло Ваноли.

“Червено-белите” имат 28 точки и заемат 10-о място в класирането, като са само на 6 точки над зоната на изпадащите. Локомотив събра 37 точки и е 5-и в подреждането.

“Благодаря на момчетата за себераздаването. Условията бяха лоши, но през второто полувреме все пак можеше да се играе футбол. Победата ни е заслужена, макар и постигната с единствения ни точен удар”, коментира треньорът на домакините Лосков.