Али Соу и Ростов остават близо до дъното

Ростов претърпя домакинска загуба от новака Нижний Новгород в 23-ия кръг на РПЛ. Отборът на Валерий Карпин, за който титуляр беше бившата звезда на ЦСКА - София Али Соу, отстъпи с 1:2 и заема 12-о място в класирането. Гостите затвърдиха добрата си форма и вече са в средата на таблицата, а Ростов е само на точка над застрашените от изпадане.

Нижний Новгород поведе още в 7-ата минута с попадение на Ричи Енин. Канадският нападател получи пас от Кирил Кравцов и се разписа за първи път след трансфера си от Том (Томск). В средата на полувремето Дмитрий Полоз намери Кирил Щетинин и той възстанови равенството, но в добавеното време на първата част Енин асистира на Дмитрий Стоцкий за втория гол във вратата на Сергей Песяков.

Нижний Новгород събра 27 точки и се изравни в класирането със Спартак (Москва) преди дербито между "червено-белите" и Локомотив (Москва). В следващия кръг отборът на Александър Кержаков ще посрещне Динамо (Москва). На Ростов предстои още едно домакинство - този път срещу Криля Советов.