Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

SKADE изпусна на косъм много важна победа

На 20 март се проведоха финалите на TWR Eastern Europe, квалификация за големия турнир BLAST Premier Showdown. Българите от SKADE успяха да вземат победата срещу най-силната турска организация Eternal Fire с резултат 2:1 (19-15, 13-16, 16-10) на полуфиналния мач и да се класират за големия финал. Първата карта в мача беше Inferno. Играта започна слабо за българския отбор, в първите руднове се виждаше неразбирателство между играчите, което позволи на турските геймъри да вземат стабилна преднина от 7 рунда. В осмия рунд "лъвовете" показаха класа и успяха да си набавят няколко спечелени точки. Въпреки това авансът на половината беше за турските геймъри.

След първите 15 рунда се забеляза пълна промяна в играта на SKADE. Те оставиха много малко шансове на Eternal Fire, но все пак се стигна до продължения. Българските играчи изиграха решаващите рундове в продълженията безгрешно и си спечелиха карта №1. Георги "SHiPZ" Григоров беше най-добър от родните геймъри в първата карта, той си тръгна с 32 убийства и рейтинг от 1.33. За съжаление българите изпуснаха победата на Nuke. Играта започна добре за нашите момчета, които подобно на опонента си на миналия мап, бяха натрупали стабилна преднина. След успешното първо полувреме, "лъвовете" не успяха да запазят самообладание и се стигна до обрат в полза на EF. Легендарният Dust 2 беше картата, която донесе триумфа за българите.

Мачът беше най-равностойният от трите, като до последно Eternal Fire имаше шанс за успех. Звездата на турците Xantares беше главен виновник за стабилното представяне на тима. Играчите на SKADE все пак успяха да вземат победата на култовата карта и да продължат към финал.

Косоварите от Bad News Eagles бяха опонентите на SKADE в големия финал. "Орлите" са отбор, който беше наскоро победен от българите. В самото начало на първия мап - Nuke, българите се представяха стабилно. След третия рунд започна да се забелязва умората на нашите момчета, които загубиха 15 рунда подред. Още само рунд оставаше на BNE до успеха на първата карта, когато българските геймъри започнаха серия от успешни рундове и успяха да превърнат загубата си в по-малко позорна такава. За втора карта беше избран Mirage. Той започна с 5 поредни рунда за BNE, но българите започнаха да обръщат мача. Това доведе до преднина на полувремето за българските играчи и до победа на цялата карта.

На Inferno щеше да се разбере кой е отборът от Източна Европа, класирал се за елитния турнир. Играта започна равностойно, но впоследствие SKADE надделя и завърши с аванс в края първото полувреме. През втория халф играта беше много равностойна и се стигна до продължения. На няколко пъти българите бяха буквално на рунд от спечелването, но късмета си знаеше своето и класира Bad News Eagles след краен успех с 1:2 (10-16, 16-11, 17-19).

Георги Григоров отново блесна на Inferno, той беше и играчът с най-добра статистика в целия мач с цели 83 убийства и рейтинг от 1.31.

За геймърите от SKADE предстои пореден мач от Pinnacle Cup 3 срещу MAD Lions.

Aвтор: Йоан Иванов