Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Брюж се доближи до водача в Белгия

Брюж записа шеста поредна победа в белгийското първенство и се доближи на 5 точки до водача Унион СЖ. "Синьо-черните" се наложиха с 3:1 над гостуващия Генк, като попаденията вкараха Ханс Ванакен, Шарл де Кетеларе и Саргис Адамян. Точен за Генк беше Джуня Ито. През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Мухаид Садик.

Андерлехт загуби с 0:1 гостуването си на Гент и пропусна да излезе еднолично на трето място. Попадението за домакините заби Тарик Тисудали в 81-ата минута. С успеха Гент се изравни по точки с отбора на Венсан Компани.

Стандард (Лиеж), който се представя разочароващо от началото на сезона, надви с 1:0 като гост Кортрийк и се отдалечи от опасната зона. Сент Трюйден пък записа драматична победа с 3:2 над Беершот и вече е в горната половина на таблицата, измествайки от 9-ото място Серкъл Брюж на Димитър Велковски