Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Компани е на един мач от първи трофей начело на Андерлехт

Андерлехт елиминира непретенциозния Ойпен на полуфиналите за Купата на Белгия. Грандът от Брюксел спечели реванша на свой терен с 3:1 и се класира за финала с общ резултат 5:3. Съперник на "виолетовите" в спора за ценното отличие ще е Гент, който отстрани Брюж

На "Лото Парк" Андерлехт и Ойпен си размениха по един бърз гол чрез Майкъл Мурийо (4') и Смаил Превляк (9'). В средата на първото полувреме Лисандро Магаян отново изведе домакините напред, а в 46-ата минута се разписа и бившият нападател на Фиорентина Кристиан Куаме.

В края на двубоя червен картон получи Иссак Нуху от Ойпен.

Андерлехт не е печелил Купата на Белгия от 2008 година. Финалът срещу Гент ще е възможност за Венсан Компани да завоюва първи трофей в треньорската си кариера.