Серкъл изпусна преднина от два гола, Велковски не се появи в игра

Отборът на Серкъл (Брюж) изпусна победата в домакинството си на Генк от 30-ия кръг на първенството на Белгия. Срещата завърши 2:2, но домакините могат много да съжаляват, че изпуснаха преднина от два гола. Българският национал Димитър Велковски отново остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Раби Матондо в 36-ата и Сенна Мианге в 51-ата минута дадоха преднина от 2:0 на Серкъл.

Генк обаче се добра до равенството в рамките на четири минути с попадения на Тео Бонгунда в 52-ата и Брайън Хейнен в 56-ата минута.

Това реми остави Серкъл на 9-ата позиция с 40 точки. Генк пък е една позиця по-напред на 8-ото място с 45 точки.