Звездата на Галатасарай срази Бешикташ

Галатасарай победи с 2:1 Бешикташ в истанбулското дерби от 29-ия кръг на турското първенство. В герой за "Джим Бом" се превърна крилото Керем Актюроглу. 23-годишният бързак отбеляза и двата гола за домакините, а след края на двубоя беше изнесен на ръце от старши треньора Доменек Торент.

"Играхме добре като отбор, но е нормално тези, които вкарват головете, да изпъкват. Керем се представи много силно, но това се отнася и за другите момчета. Знаехме колко важна е победата за нашите фенове. Обикновено съм спокоен човек, но понякога емоциите взимат връх", заяви след мача испанският наставник на Галатасарай.

"Жълто-червените" създадоха повече положения и заслужено стигнаха до трите точки, които ги изкачиха на 11-о място в класирането. По-рано през сезона Бешикташ спечели на свой терен със същия резултат, но днес "черните орли" отправиха само два точни удара към вратата на Иняки Пеня, един от които се превърна в гол.

В началото защитник на Галатасарай изчисти топката пред самата голлиния, но постепенно домакините взеха инициативата и поведоха в 22-ата минута. Мостафа Мохамед подаде на Актюроглу, а той с мощен шут под гредата откри резултата. Десет минути по-късно отново комбинация между двамата матира защитата на Бешикташ, като този път Актюроглу се разписа с глава.

През второто полувреме гостите се опитаха да отговорят, но трудно стигаха до добри ситуации. Чак в 85-ата минута Ридван Йълмаз намали. Вина за гола носи Иняки Пеня. Юношата на Барселона, който направи впечатляващи спасявания срещу родния си клуб в четвъртък, позволи топката да мине между краката му.

Загубата остави Бешикташ на осмо място с 45 точки, колкото има и седмият Адана Демирспор. Лидер в класирането и почти сигурен шампион е Трабзонспор със 70 точки, пред Коняспор с 55 и Фенербахче с 50. Топ 6 допълват Истанбул Башакшехир, Аланияспор и Хатайспор.