Галатасарай продължава да затъва

Галатасарай отстъпи с 0:1 на новака в турския елит Гиресунспор и остава на 10-о място в класирането. Отборът на легендарния Фатих Терим има само една победа в последните си 9 официални мача, а преди няколко дни отпадна позорно от втородивизионния Денизлиспор за Купата на Турция.

Галатасарай имаше огромно превъзходство в снощния двубой и отправи 22 удара към противниковата врата, но нито един от тях не се превърна в гол. Голяма заслуга за това има и стражът на Гиресунспор Окай Коджук, който играе в тима под наем именно от истанбулския гранд.

Единственото попадение в срещата вкара Магомед-Шапи Сулеймканов. Бившият футболист на Краснодар беше точен в 11-ата минута след центриране на Сержиньо и хубав изстрел с левия крак. През второто полувреме в игра за Галатасарай се появи и ветеранът Арда Туран, който не можа да помогне на тима си да избегне загубата.

В класирането води Трабзонспор с 49 точки, пред Коняспор с 39 и Истанбул Башакшехир с 34. Вчера истанбулският тим направи 1:1 като гост на Аланияспор, а гола вкара бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара.