Специя и Петко Христов записаха важна победа в битката за оцеляване

Отборът на Специя постигна ценен успех в битката си за оставане в Серия "А", след като в мач от 29-ия кръг на първенството срази с 2:0 гостуващия Каляри, който е пряк конкурент на „орлетата“. Така те прекратиха негативната си поредица от четири загуби, а родният национал Петко Христов се появи в игра за тях в 83-ата минута, заменяйки Симоне Бастони.

Домакините бяха по-добрият тим преди почивката и в 36-ата минута получиха възможността да изпълнят дузпа след фал на Далберт срещу Мартин Ерлич. Изпълнението на Даниеле Верде от бялата точка обаче беше прекалено слабо и Алесио Краньо отрази неговия изстрел. Въпреки това Специя откри резултата в 55-ата минута, когато Ерлич се разписа след центриране от корнер на Верде. В 74-ата минута резервата Рей Манай финтира двама защитници и с удар по земя удвои преднината на отбора. Едва след това сардинците се сетиха да атакуват, но не успяха да стигнат поне до почетен гол.

След тази победа Специя е на 15-ата позиция в класирането с актив от 29 точки или със седем повече от 18-ия Венеция. Каляри заема 17-ото място и е точно над опасната зона с 25 спечелени пункта.