Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов)

Мората се отпуши и доближи Ювентус до топ 3

Отборът на Ювентус постигна пестелива победа с 1:0 при домакинството си на Специя от 28-ия кръг на Серия "А". Алваро Мората отбеляза единствения гол в 21-ата минута, с което прекрати головата си суша. Макар и да не впечатлиха с играта си, особено през второто полувреме, торинци записаха 14-и пореден шампионатен мач без загуба и се доближиха още повече до отборите пред себе си. „Орлетата“ пък допуснаха четвърта поредна загуба и продължават да се борят за своето оставане в италианския елит.

Масимилиано Алегри направи четири промени в стартовия си състав след успеха с 1:0 над Фиорентина за Купата на Италия. Войчех Шчесни се завърна на вратата, а в защита се появи Даниеле Ругани. В предни позиции Хуан Куадрадо беше титуляр, като днес дори игра с капитанската лента на тима. Мората също получи шанс да стартира от първата минута, а триото в атака беше допълнено от Душан Влахович. Подобно на своя колега, и Тиаго Мота избра схемата 4-3-3 с Емануел Джеси, Рей Манай и Даниеле Верде в нападение. Българският национал Петко Христов обаче прекара целия мач на пейката на отбора.

Домакините започнаха мача с натиск, но в първите 15 минути само Мората застраши противниковата врата, като Иван Проведел улови неговия удар. В 18-ата минута Куадрадо направи чудесен пробив в наказателното поле и върна топката към Артур, но изстрелът му беше блокиран от негов съотборник. Три минути по-късно Проведел сгреши при свое изчистване, което позволи на Влахович, Мануел Локатели и Мората да осъществят бърза комбинация, за да може испанецът да се разпише с удар по земя. Това беше първо попадение за нападателя от 18 декември насам. В 33-ата минута "Старата госпожа" проведе добра контраатака, но този път Проведел внимаваше и изби шута по земя на Куадрадо. До почивката Юве потърси втори гол, но не сътвори сериозни положения, за да стигне до такъв.

"Орлетата" стартираха втората част вдъхновено. В 51-ата минута Джеси получи възможността да стреля с глава от чудесна позиция, но Шчесни успя да улови топката. В следващите минути Симоне Бастони и Верде отправиха далечни удари, които също бяха спасени от вратаря. В 67-ата минута резервата Федерико Бернардески получи жълт картон и така ще пропусне гостуването на Сампдория. В 80-ата минута Кевин Агудело получи златна възможност да изравни, но Шчесни отрази неговия изстрел. В 84-ата минута влезлият от пейката Салва Ферер поиска дузпа за фал на Адриен Рабио срещу него, но ВАР се произнесе, че няма основания за такава. В оставащото време Агудело и Куадрадо пропуснаха да се разпишат за своите отбори.

Така четвъртият в класирането Ювентус събра 53 точки и се доближи на четири от втория Наполи и третия Милан преди сблъсъка помежду им. Дистанцията от лидера Интер пък е пет пункта. Междувременно, Специя е на 16-ата позиция с 26 точки, като дистанцията от зоната на изпадащите е четири точки.

ЮВЕНТУС - СПЕЦИЯ 1:0

1:0 Мората (21')

Ювентус: Шчесни, Данило, Де Лихт, Ругани, Куадрадо, Локатели, Артур, Рабио, Пелегрини, Влахович, Мората

Специя: Проведел, Ферер, Ерлич, Николау, Реца, Агудело, Маджоре, Бастони, Верде, Манай, Джеси