Лацио си тръгна доволен от Сардиния, Имобиле се изравни с Пиола

Лацио постигна убедителна победа с 3:0 над Каляри в гостуването си от 28-ия кръг на Серия "А". "Орлите" наложиха превъзходството си над своя съперник и си тръгнаха доволни от Сардиния след попадения на Чиро Имобиле от дузпа в 19-ата, Луис Алберто в 42-ата и Фелипе Андерсон в 62-ата минута.

Резултатът в мача бе открит в 19-ата минута. Защитник на Каляри докосна топката с ръка и след разглеждане с ВАР бе преценено, че това е дузпа. Зад топката застана Чиро Имобиле, който бе точен за 0:1. Това бе 143-ият гол за нападателя с екипа на "Орлите" и така той се изравни на първото място в голмайсторската класация за клуба с легендата Силвио Пиола.

В 42-ата минута Лацио организира бърза контраатака, Фелипе Андерсон напредна на скорост и подаде към Луис Алберто, който стреля във вратата за 0:2.

Класическият резултат бе оформен в 62-ата минута, когато Милинкович-Савич отне топката и подаде към Фелипе Андерсон пред наказателното поле, бразилецът направи поредица от финтове и накрая стреля във вратата за 0:3.

С тази победа Лацио събра актив от 46 точки и остава на 7-ото място в класирането. Каляри пък се намира точно над чертата на 17-ата позиция с 25 точки.