Байерн продължава да чупи рекорди

Байерн (Мюнхен) е първият клуб в историята на Шампионската лига, който достига до четвъртфиналите на турнира за 20-и път. Най-близо до постижението на баварския гранд е Барселона с 18 участия на четвъртфиналите.

Впечатляващо е и друго постижение на Байерн. При разгрома със 7:1 над РБ Залцбург отборът вкара 4 или повече гола през първото полувреме в мач от Шампионската лига за 4-и пъти. Всички други тимове са правили това общо 4 пъти.

Срещу РБ Залцбург Томас Мюлер реализира два от головете и вече има 52 попадения в Шампионската лига. Той заема еднолично седмото място сред голмайсторите в тунира за всички времена, което делеше с Тиери Анри.

Пред германския национал са само Кристиано Роналдо (140), Лионел Меси (125), Роберт Левандовски (88), Карим Бензема (76), Раул (71) и Рууд ван Нистелрой (56).