Байерн (Мюнхен) разгроми РБ Залцбург и продължава напред в ШЛ

Отборът на Байерн (Мюнхен) разгроми  РБ Залцбург със 7:1 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига  на “Алианц Арена” и се класира напред в престижната надпревара. Първата среща между двата тима завърши без победител - 1:1, като германският тим страда тогава докрая, но сега взе знаменит реванш у дома.

Първите три попадения за Байерн отбеляза Роберт Левандовски. Той откри от дузпа в 11-ата минута. Полският таран вкара още две попадения в 21-ата и 23-ата минути.

Серж Гнабри отбеляза за 4:0 в 31-ата минута. Томас Мюлер се разписа за  5:0 в 54-ата минута. В 70-ата минута Мауриц Кяергаард намали за гостите. Томас Мюлер добави нов гол в 83-а минута. Льорой Сане пък беше последният играч, който успя да вкара в тази голеаеда - в 87-та минута за крайнотто 7:1.

В игра за Байерн се завърна капитанът Мануел Нойер, който застана под рамката. Атаката пък поведе полският ас Роберт Левандовски, който се превърна и в герой в сблъсъка.

Двубоят започна с положение за баварците, но вратарят на гостите отрази удар на Левандовски от наказателното поле. РБ Залцбург се опита да отговори с атака по левия фланг, но Кингсли Коман спря атаката на гостите.

Положенията за Байерн следваха едно след друго и така се стигна до 11-ата минута. Тогава нападателят на домакините Роберт Левандовски беше фаулиран в наказателното поле и реферът Клеман Тюрпен отсъди дузпа, която беше реализирана именнно от полския ас.

В 14-а минута гостите шанс да изравнят. Сийвалд се оказа очи в очи с Нойер, но ударът му беше избит с лекота от германския национал в ъглов удар.

В 20-а минута Вьобер повтори грешката си, след като събори Левандовски на границата на наказателното поле. След проверка на ВАР се оказа, че нарушението е в рамките на наказателното поле, а полякът отново не сбърка за 2:0.

Само две минути по-късно стрелецът се възползва от нова грешка в защитата на Залцбург, за да вкара за 3:0. Нови 8 минути по-късно Серж Гнабри също се разписа след поредната грешка в отбраната на Залцбург.

В 37-а минута Левандовски отново можеше да вкара, но този път не намри очертанията на вратата на Кьон от около 15 метра. Темпото постепенно намаля и Карим Адейеми стреля точно, но слабо към вратата на Байерн в последните секунди на първата част.

В началото на второто полувреме събитията на терена не се промениха. В 54-а минута Томас Мюлер направи 5:0  след многоходова атака на "червените". Австрийският тим обаче не си тръна с празни ръце от Мюнхен.

В 70-а минута Мауриц Кяергаард успя да завърши по превъзходен начин хубава контраатака на РБ, за да направи резултата 1:5.

В 83-та минута обаче Байерн зашлеви РБ Залцбург за шести път и отново Томас Мюлер наказа гостите. Той комбинира с Левандовски и Сане, след което вкара от движение с левия крак. Две минути след това и Сане успя да се разпише с пробив отляво и кинжален изстрел по диагонала и така оформи крайния резултат.

Байерн - РБ Залцбург 7:1
1:0 - Левандовски 11-дузпа
2:0 - Левандовски 21-дузпа
3:0 - Левандовски 23
4:0 - Гнабри 31
5:0 - Мюлер 54
5:1 - Кяергаард 70
6:1 - Мюлер 83
7:1  - Сане 87

Байерн: Нойер, Павар, Зюле, Ернандес, Гнабри, Кимих, Мусиала, Коман, Мюлер, Сане, Левандовски

РБ Залцбург: Кьон, Улмер, Вьобер, Золет, Кристенсен, Зайвалд, Камара, Капалдо, Аарансън, Адаму, Адейем