Левандовски с постижение за историята

Звездата на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски отново демонстрира класата си. Полякът вкара три от головете за разгромната победа със 7:1 над РБ Лайпциг на осминафиналите в Шампионската лига, а хеттрикът му е най-бързият в историята на турнира. Лева наниза трите си попадения още до 23-ата минута. Той откри резултата в 12-ата минута от дузпа, след това реализира още веднъж от бялата точка, а в средата на полувремето направи резултата 3:0 в полза на баварците.

Левандовски подобри постижението на бившия нападателна Милан Марко Симоне. През 1996 година италианецът заби хеттрик срещу Розенборг в първите 24 минути на мача.

С трите си гола днес Левандовски поведе в листата на стрелците в Шампионската лига. Той има общо 12 попадения от старта на надпреварата, а непосредствено след него е Себастиан Алер от Аякс с 11. Трети е Мохамед Салах от Ливърпул, който има 8 гола.

Левандовски направи хеттрик за втори път в рамките на едно издание на ШЛ, а с подобно постижение могат да се похвалят само Кристиано Роналдо (2015/16, 2016/17), Лионел Меси (2011/12, 2016/17), Луиш Адриано (2014/15) и Марио Гомес (2011/12).