Изгониха Малинов за нарушение срещу бивша звезда на Борусия (Д) и Манчестър Юнайтед

Кристиян Малинов получи червен картон при загубата на Льовен с 0:2 от Сент Трюйден в 28-ия кръг на белгийското първенство. Българският национал беше изгонен в 88-ата минута за грубо нарушение срещу Шинджи Кагава. Японският халф, който направи име в Борусия (Дортмунд), а в продължение на два сезона игра и за Манчестър Юнайтед, записа втори мач за Сент Трюйден след пристигането си от ПАОК.

Льювен имаше три поредни победи пред днешния двубой, но излезе срещу друг отбор в добра форма. Домакините излязоха напред в 19-ата минута с гол на Таичи Хара след асистенция на Кристиан Брюлс. През втората част Льовен пропусна няколко възможности да изравни, а дълбоко в добавеното време друг японец - Даичи Хаяши, се възползва от подаване на сънародника си Хара и оформи крайното 2:0.

За Малинов това е втори червен картон от началото на сезона. Бившият халф на ЦСКА - София беше изгонен и при нулевото равенство срещу Беершот през октомври. Българинът има на сметката си и 6 жълти картона.

В класирането Льовен е на 12-о място с 36 точки, а Сент Трюйден вече е 10-и с 37. Води новакът Унион СЖ с 63 точки, пред Брюж с 54 и Антверп с 53. Серкъл Брюж на Димитър Велковски е на 9-о място с актив от 38 точки.