Очаквани победи за Звезда и Партизан

Цървена звезда нямаше проблеми при гостуванетo си на Вождовац и се наложи с категоричното 3:0. Успехът на "червено-белите" дойде само няколко дни след победата с 2:0 в дербито с Партизан, която върна интригата в битката за титлата в сръбското първенство. Попаденията за тима на Деян Станкович вкараха Мирко Иванич, Александър Катай и Охи Омойхуанфо

Иванич откри резултата в 34-ата минута с помощта на рикошет, който заблуди вратаря на Вождовац. В 59-ата минута Катай се разписа с перфектно изпълнение на пряк свободен удар, а в 66-ата норвежецът Омойхуанфо засече центриране на далечната греда за крайното 3:0.

Партизан също не допусна изненада. "Гробарите" победиха с 2:1 гостуващия Младост (Лучани), за който игра бившият защитник на Левски Милош Цветкович. Рикардо Гомеш (42') и Милош Йоич (54') вкараха головете за отбора на Александър Станоевич, а за Младост точен беше Милан Бойович в 88-ата минута.

Партизан продължава да е лидер в класирането с 68 точки, пред Звезда с 66 и Чукарички с 47. На дъното е Нови Пазар с 18 точки.

Снимки: Star sport