Цървена звезда сломи Партизан в голямото дерби на Сърбия

Цървена звезда спечели с 2:0 дербито с Партизан в сръбската Суперлига. Големите врагове се изправиха един срещу друг в среща от 24-ия кръг пред препълнените трибуни на стадион "Райко Митич", като домакините се поздравиха с трите точки.

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. В 30-ата минута Александър Катай стреля отблизо с глава, ударът му бе спасен, но топката попадна Охи Омойхуанфо, който отблизо вкара за 1:0.

В 43-ата минута резултатът бе удвоен. Тогава защитата на гостите не се ориентира при един дълъг тъч в наказателното поле, топката не бе изчистена добре и попадна в Катай, който от движение я прати във вратата за 2:0.

Партизан завърши мача в намален състав, след като в 86-ата минута Саша Зделар извърши опасен фаул и получи втори жълт и червен картон.

С тази победа Цървена звезда върна интригата в битката за титлата. "Червено-белите" се доближиха на две точки от днешния си съперник, като вече имат 63, докато Партизан остава начело с 65.