Мартин Минчев и Спарта не стигнаха до обрат в Белград

Партизан се класира за осминафиналите на Лига на конференциите. Сръбският гранд преодоля плейофния кръг на турнира след нова победа над Спарта (Прага). "Гробарите" се наложиха с 2:1 у дома и продължават с общ резултат 3:1. За гостите едно полувреме игра Мартин Минчев, а съдия на мача в Белград беше Георги Кабаков.

Както и в първия мач, Минчев остана сред резервите на Спарта. Треньорът Павел Върба заложи на върха на атаката на Томаш Чванчара, подкрепян по крилата от Лукаш Хараслин и Якуб Пешек. Чехите имаха цяла седмица за подготовка, защото двубоят им с Яблонец от местното първенство през уикенда беше отложен.

В състава на Партизан имаше само една промяна в сравнение с гостуването в Прага, като на мястото на Александър Милкович отдясно на защитата започна Александър Станойевич. В предни позиции отново се разчиташе на триото Лазар Маркович, Рикардо Гомеш и Куинси Мениг

В Сърбия видяха добра поличба в назначението за главен съдия на Кабаков и припомниха разгрома с 5:0 над Спарта (след 1:4 в първия мач - б.р.) в турнира за КЕШ, когато рефер беше друг българин - Димитър Руменчев.

Над 15 000 фенове подкрепиха "гробарите", които стартираха по-активно, но Лазар Маркович не се възползва от грешка на защитник на гостите при първата атака към вратата на Доминик Холец. В 7-ата минута обаче Партизан поведе. Саша Зделар пусна хубав пас към Рикардо Гомеш и опитният нападател не сбърка.

Сърбите печелеха почти всички единоборства и само добрите намеси на Холец спасиха Спарта от това рано-рано да изостава с два гола. Най-големите проблеми на гостите бяха в центъра на защитата и Партизан умело използва липсата на синхрон между Витик и Панак. В 24-ата минута Гомеш беше оставен непокрит след центриране от корнер на Милош Йоич и направи резултата 2:0 за "гробарите".

До почивката Партизан продължи да доминира и можеше да реши всичко, но Мениг закъсня с паса си към Маркович след перфектна контра, а защитата на Спарта действаше с необяснима паника.

Павел Върба пусна Мартин Минчев още за началото на втората част. Българският национал замени Пешек, а Спарта все по-често се задържаше в половината на Партизан. Домакините отговориха със светкавична контра и пропуск на Маркович. В 66-ата минута авторът на двата гола Рикардо Гомеш остави "гробарите" с човек по-малко, след като загуби топката и фаулира противников играч. Нападателят от Кабо Верде вече имаше жълт картон от първото полувреме и Кабаков го прати в съблекалните.

Спарта успя да намали в 85-ата минута. Тогава Давид Ханцко подаде на Адам Хложек и 19-годишният талант преодоля Попович. Чехите обаче се нуждаеха от още две попадения, за да стигнат до продължения, а времето беше твърде малко.

Партизан ще научи съперника си на осминафиналите утре, а в неделя излиза срещу Цървена звезда в голямото дерби на сръбския футбол.