Отново дузпи зарадваха Хамбургер

Хамбургер ШФ последва Унион (Берлин) и РБ Лайпциг, като стана третият полифиналист за Купата на Германия. Отборът на Тим Валнер елиминира драматично Карслруе с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши 2:2. При дузпите Карслруе поведе, но последваха три поредни пропуска и Хамбургер ликува.

Гостите, които са в средата на класирането на Втора Бундеслига, откриха в 40-ата минута с гол на Филип Хайзе. В началото на втората част те поведоха с 2:0 след попадение на Филип Хофман, но Глацел бързо намали. В 71-ата минута Кристофер Кобалд от Карлсруе получи червен картон, но Сони Кител пропусна отсъдената дузпа. Все пак, Хамбургер се добра до продължения благодарение на нов гол на Глацел в добавеното време.

В продълженията не се случи нищо важно, а дузпите започнаха много по-добре за Карлсруе. Жером Гондорф и Хайзе бяха точни при първите две изпълнения за гостите, а техният страж Мариус Герсбек спаси удара на Бастиан Шонлау. След това обаче нито един футболист на Хамбургер не сбърка, а последователно Марвин Ваницек, Рикардо ван Райн и Даниел О'Шонеси пропуснаха за Карслруе.

Хамбургер стигна до полуфиналите и през 2019 година, когато отново беше във Втора Бундеслига. През този сезон тимът за трети пореден път продължава напред в надпреварата след дузпи, след като вече елиминира по този начин Нюрнберг и Кьолн.