Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Унион Берлин продължава за Купата на Германия

Унион навакса гол пасив и се класира за полуфиналите за Купата на Германия. Берлинчани обърнаха Санкт Паули за 2:1 в първия четвъртфинал от надпреварата.

Втородивизионният тим поведе в 21-а минута с гол на Даниел-Кофи Кайре, но Унион изравни в самия край на първата част с попадение на Шералдо Бекер. В 75-а минута резервата Андреас Фогелзамер прати топката за втори път в мрежата на Санкт Паули и класира Унион на полуфиналите.

Унион достига до тази фаза на турнира за втори път в историята си, като първият е през 2001 година, когато воденият от българския специалист Георги Василев тим играе финал.

Останалите три четвъртфинала в турнира ще се играят тази вечер: Бохум - Фрайбург, Хамбургер - Карлсруе и Хановер - Лайпциг.