Фрайбург съсече Бохум в 120-ата минута

Фрайбург се наложи с 2:1 след продължения над Бохум в последния четвъртфинал от турнира за Купата на Германия. В герой за тима на Кристиан Щрайх се превърна резервата Роланд Шалай с попадението си в 120-ата минута. Унгарският национал наказа груба грешка на Максим Ляйш и прати Фрайбург в следващата фаза.

Всички попадения в двубоя на "РевирпауерЩадион" шаднаха през второто полувреме. В 51-ата минута Нилс Петерсен беше на точното място след спасяване на Мануел Риман и откри резултата с добавка отблизо. Домакините обаче възстановиха равенството в 64-ата минута, когато Себастиан Полтер засече с глава центриране от десния фланг на Елвис Редбецай.

До края на редовното време, а и в продълженията, двата отбота действаха подчертано предпазливо. Така се стигна до 120-ата минута и грешката на Ляйш. Защитникът се опита да върне топката към Риман, но Шалай му я отне и я насочи в мрежата.

Другите полуфиналисти за Купата на Германия са Унион (Берлин), Хамбургер ШФ и РБ Лайпциг. Жребият ще бъде теглен в неделя.