Салернитана продължи с ремитата и срещу Болоня

Отборите на Салернитана и Болоня завършиха наравно 1:1 на “Ареки” в двубой от 27-ия кръг на Серия "А". За “морските кончета” това е четвърто поредно реми, а “рособлу” останаха само с една победа в последните си седем мача.

Домакините от Салернитана получиха дузпа в 28-ата минута, но проверка с ВАР показа, че няма фал на Рикардо Орсолини срещу Франк Рибери и затова тя беше отменена. Така се стигна до 43-ата минута, когато Марко Арнаутович откри резултата за гостите, разписвайки се с глава след центриране на Аарън Хики. Домакините все пак стигнаха до изравнителен гол в 72-ата минута, когато влезлият на терена секунди по-рано Надир Зортеа беше точен с далечен шут по земя. В 89-ата минута резервата Никола Сансоне можеше да донесе победата за “рособлу”, но изстрелът му от голямо разстояние срещна сглобката на противниковата врата.

Така Болоня е 12-и в класирането с 32 точки в актива си, а Салернитана остана последен с едва 15 спечелени пункта до момента.