Милан се издъни срещу последния

Отборите на Салернитана и Милан завършиха наравно 2:2 на „Ареки“ в късния двубой от съботната програма на 26-ия кръг на Серия "А". „Росонерите“ поведоха с ранен гол на Жуниор Месиас (5’), но допуснаха обрат след попадения на Федерико Бонацоли (29’) и Милан Джурич (72’). В крайна сметка резервата на гостите Анте Ребич (77’) донесе равенството в мача със своя гол. Това беше дебют за наставника Давиде Никола начело на „морските кончета“.

В третата минута Лука Раниери опита удар, който попадна в обятията на Майк Менян. Две минути по-късно Тео Ернандес направи успешен пробив и пусна пас пред наказателното поле, а Месиас достигна до топката и я прати в противниковата мрежа за ранен аванс в полза на гостите. В 15-ата минута "морските кончета" извършиха принудителна смяна, като Иван Радованович беше заменен от Едерсон. Малко след това Исмаел Бенасер изпълни опасен пряк свободен удар, като се наложи Луиджи Сепе да избие топката в корнер. В 23-ата минута Рафаел Леао пробва шут и си спечели само корнер.

В 29-ата минута домакините организираха опасна контраатака, при която Менян излезе да пресече центриране към Милан Джурич. След намесата на вратаря топката се насочи към Бонацоли, който изпълни задна ножица. Ернандес не успя да изчисти топката от голлинията и така резултатът беше изравнен. В 35-ата минута Бенасер получи жълт картон, заради който ще пропусне домакинството на "росонерите" срещу Удинезе. В 41-ата минута Леао пусна пас пред вратата, но Сепе изпревари Месиас за топката.

В 47-ата минута Леао също се опита да се разпише със задна ножица, но топката профуча покрай вратата. В 54-ата минута Оливие Жиру стреля с глава, но го направи много неточно. В 60-ата минута именно французинът получи чудесна възможност да се разпише, но Сепе изби неговия удар. В 66-ата минута Менян позволи на Бонацоли да му отнеме топката, но Алесио Романьоли успя да пресече последвалия удар с рабона на нападателя.

Малко след това Франк Рибери получи контузия и беше заменен от Диего Пероти. В 69-ата минута Леао стреля от разстояние и предизвика корнер след намесата на Сепе. Три минути по-късно Паскуале Мацоки центрира отлично към Джурич, чийто удар с глава донесе пълен обрат в мача. В 77-ата минута Ребич реши да отправи далечен шут, с който бързо успя да възстанови равенството. В 80-ата минута Жиру нанесе удар с глава, но топката прелетя над вратата. В 84-ата минута Федерико Фасио също не успя да се разпише с глава. В оставащото време нито един от двата тима не стигна до победен гол.

Така лидерът в класирането Милан събра актив от 56 точки, но при победа на втория Интер (54 т.) срещу Сасуоло, „нерадзурите“ ще се настанят на върха на таблицата. Третият Наполи (53 т.) също може да изпревари „росонерите“, ако спечели срещу Каляри. Салернитана пък остава на дъното на подреждането с едва 14 спечелени пункта или на седем разстояние от спасителното 17-о място, заето именно от сардинците.

САЛЕРНИТАНА - МИЛАН 2:2

0:1 Месиас (5')

1:1 Бонацоли (29')

2:1 Джурич (72')

2:2 Ребич (77')

Салернитана: Сепе, Мацоки, Драгусин, Фасио, Раниери, Кулибали, Радованович, Кастанос, Рибери, Джурич, Бонацоли

Милан: Менян, Калабрия, Томори, Романьоли, Ернандес, Тонали, Бенасер, Месиас, Диас, Леао, Жиру