Арнаутович изведе Болоня до първа победа за годината

Болоня записа успех с 2:1 над Специя в домакинството си от 26-ия кръг на Серия "А". домакините на "Ренато Дал'Ара" трябваше да правят обрат, след като първи получиха гол в своята врата, дело на Рей Манай, но ветеранът Марко Арнаутович изведе своя тим до успеха с две попадения в 40-ата и 84-ата минута. Това бе първи успех за Болоня от началото на 2022 година.

Българският защитник Петко Христов отново не попадна сред титулярите на Специя и изгледа мача от резервната скамейка.

Мачът започна отлично за гостите, които взеха преднина доста рано. Още в 11-ата минута Аркадиуш Реца центрира отляво и сложи топката на главата на Манай, който стреля във вратата за 0:1.

Болоня обаче успя да възстанови равенството в 40-ата минута. Тогава домакините организираха постепенна атака Муса Бароу пусна извеждащ пас за Арнаутович в наказателното поле и той с диагонален удар по земя вкара за 1:1.

В 84-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Никола Сансоне центрира за Марко Арнаутович, който надскочи прекия си пазач и с прекрасен изстрел с глава порази вратата за 2:1.

Това бе много ценна победа за Болоня в битката за оцеляване срещу прк конкурент. С тези три точки възпитаниците на Синиша Михайлович вече имат 31 и излязоха на 13-ата позиция в таблицата. Специя пък остава на 15-ото място с 26 точки.