Рен нахлу в топ 4 след голово шоу срещу Монпелие

Рен победи с 4:1 като гост Монпелие и се изкачи на 4-ото място в Лига 1 преди изиграването на останалите мачове от 26-ия кръг. Момчетата на старши треньора Бруно Женесио във втори пореден двубой вкараха 4 гола и изместиха в класирането Страсбург. Монпелие е в лоша форма в последните седмици и остана на 10-а позиция.

Мартен Терие даде преднина на Рен още в 8-ата минута с глава след перфектно центриране на Амари Траоре. В 15-ата Траоре отново проби отдясно и върна топката към Бенжамен Буриго, който не сбърка. Домакините много бързо намалиха с точен изстрел на Амброуз Ойонго, а в края на полувремето Улай Уахи вкара за 2:2 с красив ножичен удар.

Малко след почивката Мартен Терие беше фаулиран в наказателното поле, а Гаетан Лаборд реализира отсъдената дузпа. Четвъртия гол за Рен заби хърватският национал Ловро Маер. Той беше точен в 84-ата минута след отлично двойно подаване с Буриго