Лил победи и изпревари Монпелие

Португалецът Шека вкара единственото попадение и Лил навди с 1:0 Монпелие в мач от 24-ия кръг на френското първенство. С успеха в директния двубой "песовете" изпревариха днешния си съперник с една точка и заемат седмото място със сбор от 35.

Шека бе точен в 77-та минута след разбъркване, предизвикано от центриране в наказателното поле на домакините. Монпелие опита да натисне шампионите в оставащите минути, но не стигна до чисто положение, а само до претенции за игра с ръка в наказателното поле.

В третата минута на добавеното време пък Йонас Омлин спаси сигурен втори гол за гостите след удар на Бурак Йълмаз под гредата.